مقایسه گوشی redmi note 9 pro با poco x3

نویسنده market222 1399/12/02 0 نظر

 

مقایسه ی دوربین xiaomi poco X3 و Redmi note 9 pro

شرکت شیائومی هر ساله سعی در بهتر کردن محصولات خود در زمینه های قدرت باتری و دوربین دارد. و میتوانیم این را هم قبول کنیم که در این زمینه ها موفق شده است و توانسته است گوشی هایی کاربردی و با توجه به همرده هایش ، با کیفیت دوربین بالا تولید کند.

کارشناسان فروشگاه 222 دو تا از گوشی های موفق شرکت شیائومی یعنی ، xiaomi poco X3 و xiomi redmi note 9 pro را در زمینه های باتری و دوربین بررسی و آزمایش کرده اند و نتیجه ی این آزمایش را در این بلاگ برای شما عزیزان در دسترس گذاشتند.

 

اول از همه به بررسی کیفیت دوربین های هر کدام از مجموعه دوربین های این دو گوشی بیندازیم.

کیفیت دوربین گوشی شیائومی پوکو ایکس تری : دوربین اصلی 64 مگاپیکسل – دوربین اولتراواید 13 مگاپیکسل – دوربین ماکرو 2 مگاپیکسل – دوربین عمق سنج 2 مگاپیکسل – دوربین سلفی 20 مگاپیکسل

کیفیت دوربین گوشی شیائومی ردمی نوت نه پرو : دوربین اصلی 64 مگاپیکسل – دوربین اولتراواید 8 مگاپیکسل – دوربین ماکرو 5 مگاپیکسل – دوربین عمق سنج 2 مگاپیکسل – دوربین سلفی 16 مگاپیکسل

 

دوربین اصلی هر دوی این گوشی ها دارای کیفیت دوربین 64 مگاپیکسلی است که در محیط روشن و نورانی عکس های جذاب و زیبایی را میتوان گرفت.

در تصاویر عکسبرداری شده با این دو لنز متوجه میشویم که در ارائه رنگ ها ، دوربین پوکو x3 بسیار طبیعی تر نشان میدهد و برای دوربین note 9 pro اغراق رنگ همراه است. اما در کل میتوانیم این ادعا را بکنیم که کیفیت و وضوح تصاویر هر دوی این لنز ها بسیار عالی و قابل قبولند.

 

 

لنز های تشخیص عمق هر دوی این گوشی ها که برای عکس های پرتره بسیار مناسب و کاربردی تر است. دارای کیفیت 2 مگاپیکسل میباشد.در زمینه با عکس های پرتره میتوان مشاهده کرد که با بلور و تار کردن سوژه های بک گراند ، تفکیک رنگ ها به خوبی صورت میگیرد.

 

 

به کمک لنز ماکرو می توانیم  به صورت خلاقانه عکسبرداری از سوژه های نزدیک همراه با جزئیات داشته باشیم و از تصاویر لذت ببریم.

لنز ماکرو برای گوشی شیائومی پوکو x3 2مگاپیکسل و برای گوشی ردمی نوت 9 پرو 5 مگاپیکسل است.

 علاوه بر این دلیل ،  دریچه ی دیافگرام مناسب آن این تصاویر به نسبتی با گوشی ردمی نوت 9 پرو با کیفیت تر است.

 

 

مقایسه ی باتری گوشی Xiaomi poco X3 و Redmi note 9 pro

شرکت شیائومی هر ساله مقداری به ظرفیت باتری های محصولاتش می افزاید. با توجه به اینکه میدانیم ردمی نوت 9 پرو به نسبت پوکو ایکس تری زودتر وارد بازار جهانی موبایل شده است ، میتوان پیشبینی کرد که poco x3 ظرفیت باتری بالاتری را دارا میباشد.

redmi note 9 pro  دارای باتری  mAh5020 همراه با فناوری شارژ سریع با توان 30 وات است.

از طرف دیگر باتری xiaomi poco x3 دارای ظرفیت باتری  5160 به همراه 33 وات شارژ سریع است.

با توجه به ازمایش سرعت شارژ 0 تا 100 بر روی این دو گوشی انجام شد به نتیجه رسیدیم که پوکو سریع تر شارژ میشود.

اما خب هر دوی این گوشی ها برای کسانی که در طول روز مدام با گوشی سرو کار دارند بسیار مناسب است.

افزودن نظر