سیر تا پیاز برند سامسونگ

نویسنده market222 1399/04/06 0 نظر

سیر تا پیاز سامسونگ

سامسونگ ( Samsung) یک شرکت کنگلومرا (خوشه‌ای) چند ملیتی کره جنوبی می باشد که مقر اصلی این شرکت به نام شهر سامسونگ (Samsung Town) به صورت یک مرکز اداری و پارک فناوری اطلاعات  در شهر  سئول، کره جنوبی واقع می باشد. این شرکت دارای  چندین شرکت تابع و همچنین زیر مجموعه هایی در صنایع  مختلف می باشد،  که اکثر آنها تحت نام برند سامسونگ با هم متحد شده اند و این شرکت به عنوان بزرگترین شرکت چایبول (شرکت کنگلومرای کره جنوبی) شناخته می شود.
  سامسونگ اکنون با تجزیه شرکت هیوندای (Hyundai Group) به عنوان بزرگترین گروه تجاری کره جنوبی شناخته می شود که محصولات  شرکت های وابسته آن تقریباً یک پنجم از کل صادرات کره جنوبی را تشکیل می دهد و درآمد سامسونگ برابر با 17٪ از  1.082 میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی کره جنوبی را شامل می شود. سامسونگ از سال 2017 میلادی به عنوان ششمین برند با ارزش جهان شناخته می شود.

تاریخچه شرکت سامسونگ

تاریخچه شرکت سامسونگ
سامسونگ تأثیر قدرتمندی در توسعه اقتصادی، سیاست، رسانه و فرهنگ کره جنوبی دارد و نقشه موثری در  "معجزه در رودخانه هان"دوران شکوفای اقتصادی کره جنوبی بعد از جنگ داخلی کره ایفا نموده است.
سامسونگ یکی از پادشاهان دنیای فن آوری می باشد، که خود را به یک امپراتوری عظیم در زمینه موبایل و الکترونیک تبدیل نموده است، در واقع سامسونگ در سال 1938 میلادی تاسیس شد و داستان این شرکت خیلی زودتر آغاز شده. با گذشت سال ها، این شرکت به طرز چشمگیری متحول شده است،  نوآوری سامسونگ شامل بازارهای بی شماری می گردد که  فراتر از تلفن همراه و الکترونیک می باشد.
سامسونگ دارای داستان بسیار جالبی است، که پر از فراز و نشیب می باشد. در این جا به بررسی برخی از واقعیت های جالب در مورد این شرکت غول کره ای خواهیم پرداخت.  

بنیانگذار سامسونگ :

بنیانگذار شرکت سامسونگ
لی بیونگ چول (زاده 12 فوریه 1910 میلادی - در گذشت 19 نوامبر 1987میلادی) بنیانگذار گروه سامسونگ و یکی از موفق ترین بازرگانان کره جنوبی بود و  بزرگترین شرکت کنگلومرای کره ای در قرن بیست و یکم می باشد. 

تاریخچه سامسونگ
لی بیونگ چول (Lee Byung-chul)  متولد شهر جئونسانگنام در کره جنوبی بود و  وی پسر خانواده ای بزرگ و ثروتمند از ملَاک های  مشهور کره‌ای در منطقه‌ی اویریئونگ،  کره‌ی جنوبی بود که پدرش  لی چان وو ( Lee Chan-woo) و  مادرش جه جه ریم (Jae Jae-rim) نام داشت.  او در مدرسه خصوصی به نام مونسان یونگ ( Munsan-jung)  تحصیل کرد که توسط پدربزرگش مونسان هونگ سوک لی (Munsan Hong Seok Lee) تأسیس شده بود.

تاریخچه شرکت سامسونگ
 او در سن 5 تا 10 سالگی به تحصیل چینی کلاسیک پرداخت و پس از آن به یک مدرسه راهنمایی در شهر جینگجو، کره جنویی به نام مدرسه راهنمایی جیسو (Jisu Middle School)  رفت که در زبان کره ای جیسو به منعی مروارید است و سال بعد وی به یک مدرسه راهنمایی در سئول منتقل شد. سپس در مدرسه راهنایی جون دونگ  (Jun-dong) علوم مدرن را فرا گرفت. 

تاریتچه سامسونگ
در سال 1926 میلادی، او با پارک دو ائول (Park Du Eul)،  دختر پارک پانگ نئون Park Paeng Nyeon)) ازدواج کرد  و سپس لی بیونگ چول  در دانشگاه واسدا (Waseda University) قدیمی ترین دانشگاه  ژاپن در توکیو به تحصیل پرداخت ولی  در سال 1930 میلادی او  دانشگاه را ترک نمود و تحصیلات دانشگاه خود تمام نکرد.

سامسونگ
در ابتدا پس از در گذشت پدرش، او اولین کار خود را با استفاده از ثروت پدری خود آغاز نمود که  یک کارخانه  برنج را در شهر زادگاه خود جئونسانگنام راه اندازی کرد. متأسفانه،  در این کسب و کار شکست خورد و بنابراین او کارخانه برنج را تعطیل کرد و سپس زمینه ی کار خود را به کلی تغییر داد. 

سامسونگ تاریخ
در تاریخ 1 مارس 1938میلادی، لی بیونگ چول  یک شرکت بازرگانی در زمینه صادرات را  در شهر دئگو، کره جنوبی تاسیس نمود و وی نام سامسونگ را برای شرکت بازرگانی خود انتخاب کرد.  سامسونگ به معنی سه ستاره (Three Stars) است که دلیل لگو های اولیه این شرکت را توضیح می دهد. سامسونگ به عنوان یک شرکت تجاری کوچک تنها با چهل کارمند شروع به فعالیت نمود که حجم کاری اصلی این شرکت  شامل معاملات (فروش) ماهی خشک، مواد غذایی محلی و نودل می شد . در سال 1947میلادی با رونق گرفتن این شرکت، لی بیونگ چول  دفتر اصلی خود را به سئول انتقال داد.

شرکت سامسونگ تاریخ
در سال 1945 میلادی شرکت سامسونگ  در زمینه کاری خود بسیار موفق بود، بنابراین  فعالیت های خود را در زمینه ی صادرات گسترش داد و شروع به صادرات کالاها از سراسر نقاط کره جنوبی به سایر کشورهای دیگر را نمود و مقرر اصلی این شرکت در سال 1947 میلادی به سئول منتقل شد. 

تاریخچه سامسونگ
سال 1950 میلادی،  در دوران آغاز جنگ کره  این شرکت یکی از 10 شرکت بزرگ تجاری بود که با فتح سئول توسط ارتش کره شمالی، لی بیونگ چول مجبور شد تجارت خود را به شهر  بوسان،  کره جنوبی انتقال  دهد و در آن جا پالایشگاه شکر به نام چیل جدانگ (Cheil Jedang) راه راندازی نمود. سپس در سال 1954 میلادی او شرکت  چیل موجیک (Cheil Mojik) را تأسیس کرد و این کارخانه ریسندگی را در شهر  بوسان راه اندازی نمود که تا امروز بزرگترین نساجی این کشور بوده است. 

خط تولید سامسونگ
لی بیونگ چول  در نظر داشت که شرکت سامسونگ به عنوان راس (شرکت مادر) در طیف های گسترده ای از صنایع فعالیت داشته  باشد و بنابراین شرکت سامسونگ در زمینه های مختلفی  شروع به فعالیت  نمود که فعالیت های این شرکت در زمینه مشاغلی همچون بیمه، مبادلات اوراق بهادار و خرده فروشی گسترش یافت.

سامسونگ اولین کارخانه تولیدی
در سال 1947 میلادی، لی بیونگ چول  با مشارکت چوی هونگ-جای (Cho Hong-jai) بنیانگذار گروه هیوسونگ  (Hyosung)  شرکت جدیدی به نام  سامسونگ مولسان گونگسا  (Samsung Mulsan Gongsa) یا شرکت بازرگانی سامسونگ  (Samsung Trading Corporation) راه اندازی کرد. ولی پس از گذشت چند وقت، به دلیل اختلاف  در سبک مدیریت از یکدیگر جدا شدند. این شرکت بازرگانی در طی سال ها فعالیت خود گسترش داد که  امروزه به شرکت سامسونگ سی اند تی (Samsung C&T Corporation)  تبدیل شد.

دهه 60 و شرکت سامسونگدر اواخر دهه 1960 میلادی، گروه سامسونگ وارد صنعت الکترونیک شد. این بخش چندین بخش مرتبط با الکترونیک ، همچون  دستگاه های الکترونیکی سامسونگ، الکترو مکانیک سامسونگ، سامسونگ کورنینگ و نیمه هادی سامسونگ و مخابرات سامسونگ را تشکیل می دهد و این تشکیلات  را در شهر  سوون راه اندازی نمود که اولین محصول آن مجموعه از  تلویزیون های  سیاه و سفید بود.

شرکت سامسونگ

در سال 1961 میلادی، پارک چونگ هی (Park Chung-hee) با کودتای 16 مه  قدرت را در کره جنوبی به دست گرفت، در آن زمان ، لی بیونگ چول  در ژاپن بود و پس از این رویداد او برای مدتی به کره جنوبی برنگشت. ولی سرانجام در پی توافقی که با دولت  کره جنوبی صورت گرفت،  لی بیونگ چول به کشور کره جنوبی بازگشت ولی سامسونگ مجبور شد که کنترل سهام خود را به بانک های واگذار کند و همچنین می بایست از  دستورالعمل های اقتصادی دولت پارک پیروی می کرد.

ورد سامسونگ در ارتباطات

در سال 1980میلادی، سامسونگ وارد حوزه سخت افزار ارتباطات شد که مقرر آن در شهر گومی، کره جنوبی واقع است. محصولات این شرکت در زمینه سیستم های تولید تلفن و فکس توسعه یافت و به مرکز تولید تلفن همراه سامسونگ تبدیل شد که تا به امروز بیش از 800 میلیون تلفن همراه تولید کرده اند. سامسونگ این شرکت را تحت سامسونگ الکترونیک گروه بندی کرد. در دهه 1980 میلادی، سامسونگ الکترونیک شروع به سرمایه گذاری زیادی در زمینه تحقیق و توسعه نمود، سرمایه گذاری هایی که در پیشبرد این شرکت به خط مقدم صنعت جهانی الکترونیک نقش مهمی را دارد. در سال 1982 میلادی، یک کارخانه مونتاژ تلویزیونی در پرتغال بنا کرد. 

سامسونگ فوت کرد

لی بیونگ چول  در تاریخ 19نوامبر  1987 میلادی درگذشت. او در دوران پیری از خوشنویسی لذت می برد، وی گفته بود : "خوشنویسی به من کمک کرده تا ذهن را باسازی کنم." 
پس از مرگ وی، املاک بیونگ چول (هو-آم) برای تورها در معرض دید عموم قرار گرفت و مجموعه آثار هنری کره ای وی یکی از بزرگترین مجموعه های هنری خصوصی کشور کره جنوبی می باشد که در ضمن تعدادی از این  اشیاء هنری توسط دولت کره جنوبی به عنوان "گنجینه ملی" شناخته شده است.

درباره سامسونگ

 در سال 1968 میلادی،  لی کان-هی (لی بیونگ چول ) تنها دو هفته پس از درگذشت پدرش  به گروه سامسونگ پیوست و سپس در 24 دسامبر 1987 میلادی صندلی ریاست را در این شرکت از آن خود نمود. در سال 1987 میلادی، گروه سامسونگ به چهار گروه تجاری تفکیک شد که از جمله  گروه سامسونگ (Samsung Group)، گروه شینسگائه (Shinsegae Group) ، گروه سی‌جی (CJ Group) و گروه هانسول (Group Hansol) را شامل می شدند. 

تاسیس و راه اندازی شرکت سامسونیگ :

راه اندازی سامسونگ
سامسونگ در تاریخ 1 مارس 1938 میلادی توسط لی بیونگ چول (Lee Byung-chul) به عنوان یک بازرگانی تأسیس شد. وی تجارت خود را در دئگو، کره جنوبی آغاز نمود که در ابتدا  نودل و سایر کالاهایی را که در داخل و اطراف شهر تولید می شود را به کشور چین و استانهای آن صادر می کرد. پس از جنگ داخلی کره، لی بیونگ چول تجارت خود را در صنعت نساجی گسترش داد و  بزرگترین نساجی کره را افتتاح کرد. 

سامسونگ و نساجی
وی با هدف کمک به کشور خود برای توسعه مجدد  پس از جنگ، به شدت روی صنعت سازی متمرکز شد.  در این دوره، تجارت وی از سیاستهای جدید حمایتگرایانه اتخاذ شده توسط دولت کره جنوبی بهره مند شد که هدف کمک به شرکت های بزرگ داخلی با محافظت از  رقبا و تأمین اعتبار آسان آنها بود.  در طی سه دهه نخست این شرکت فعالیت های خود را در زمینه های متنوع از جمله فرآوری مواد غذایی، نساجی، بیمه، اوراق بهادار و خرده فروشی گسترش داد. 

سامسونگ و تاسیس شرکت
سامسونگ در اواخر دهه 1960 میلادی وارد صنایع الکترونیک و سپس در اواسط دهه ی 1970 میلادی وارد صنایع ساخت و ساز و کشتی سازی در اواسط دهه  شد. سامسونگ اولین بار در سال 1969 میلادی با چندین بخش متمرکز بر الکترونیک وارد صنعت الکترونیک شد که اولین محصولات آنها تلویزیون های سیاه و سفید بودند. در دهه 1970 میلادی این شرکت شروع به صادرات محصولات الکترونیکی خانگی به خارج از کشور کرد. در آن زمان سامسونگ  بزرگترین تولید کننده کره جنوبی بود و 50٪ از سهام بازار  نیمه هادی ها را در کشور کره جنوب  را از آن خود نمود بود.

کشتی رانی سامسونگ
در دهه 1970 میلادی این شرکت فرآیندهای تولید نساجی خود را گسترش داد تا خط تولید کامل  از مواد اولیه تا محصول را برای پوشش بهتر رقابت در صنعت نساجی گسترش دهد. شرکت های تابعه جدید مانند صنایع سنگین سامسونگ و کشتی سازی سامسونگ تأسیس شدند. همچنین در همین زمان، این شرکت شروع به سرمایه گذاری در صنایع سنگین، شیمیایی و پتروشیمی نمود که مسیر رشد چشم اندازی را برای شرکت فراهم کرد.

سامسونگ و شرکت
اواخر دهه 1970 میلادی و اوایل دهه 80 شاهد گسترش سریع مشاغل فناوری شرکت سامسونگ بود. بخش های نیمه هادی و الکترونیکی هر کدام به صورت جداگانه تاسیس شدند و در سال 1978 میلادی یک بخش هوافضا راه اندازی شد.  سامسونگ همچنین دو مؤسسه تحقیق و توسعه راه اندازی نمود که خط فناوری این شرکت را به الکترونیک، نیمه هادی ، مواد شیمیایی با پلیمر بالا ، ابزار مهندسی ژنتیک، سیستم‌های ارتباطات از راه دور، هوافضا و فناوری نانو گسترش داد.

سامسونگ و شرکت
در سال 1987 میلادی بعد از مرگ لی بیونگ چول، شرکت سامسونگ به چهار گروه مستقل تجاری از جمله سامسونگ گروه ( Samsung Group)، گروه شینسگائه (Shinsegae Group)، گروه سی‌جی (CJ  Group) و گروه هانسول (Hansol Group ) تفکیک شد. 

سامسونگ و شرکت
شینسگائه در زمینه مدیریت زنجیره‌ای از فروشگاه‌های پوشاک، کفش،  لوازم آرایشی، کالاهای لوکس، جواهرات و لوازم خانگی فعالیت دارد که در اصل بخشی از گروه سامسونگ بوه، که در دهه  1990 میلادی از گروه سامسونگ به همراه گروه سی‌جی (تولید کننده مواد غذایی، خدمات لجستیکی، رسانه‌های گروهی و داروسازی) و گروه هانسول (کاغذ / مخابرات) از سامسونگ جدا شدند. امروزه این گروه های جدا از هم مستقل می باشند و دیگر جزئی از گروه سامسونگ نیستند و تحت مدیریت مستقلی بوده اند . 

درباره برند سامسونگ
از سال 1990 میلادی، شرکت سامسونگ به طور فزاینده ای فعالیت ها خود را در حوزه های مختلف به خصوص الکترونیک جهانی نمود که به ویژه  تولیدات تلفن های همراه و ساخت دستگاه های  نیم‌رسانا به مهمترین منبع درآمد. دهه 2000 میلادی، شاهد به وجود آمدن سری گوشی های هوشمند سامسونگ گلکسی (Galaxy) بود که به سرعت نه تنها محصول مورد تحسین این شرکت شد بلکه اغلب در صدر لیست های سالانه پرفروش ترین تلفن های هوشمند جهان قرار گرفت.

درباره شرکت سامسونگ
 از سال 2006 میلادی، این شرکت به پرفروش ترین تولید کننده تلویزیون در جهان تبدیل شد. با شروع سال 2010 میلادی، گلکسی سری  با معرفی سامسونگ گلکسی تب (Samsung Galaxy Tab) به حوزه تولید رایانه لوحی )تبلت(  نیز گسترش یافت.

بازار جهانی و سامسونگ
در دهه 1990 میلادی سامسونگ گسترش خود را به بازارهای جهانی لوازم الکترونیکی ادامه داد. علیرغم موفقیت در طی این سالها، رسوایی های را نیز این شرکت متحمل شد که شامل چندین پرونده رشوه خواری و پرونده های نقض حق ثبت اختراع می شود. با این وجود  این شرکت همچنان به پیشرفت های خود در زمینه فن آوری با محصولات نیمه هادی ها تا مانیتور کامپیوتر و صفحه نمایش ال سی دی  ادامه داد تا به جایگاه رتبه های پنجم در سهم بازار جهانی دست یافته است.

دلیل نامگذاری شرکت سامسونگ

دلیل نامگذاری سامسونگ
به گفته بنیانگذار سامسونگ، لی بیونگ چول  معنی کلمه  کره ای سامسونگ سه ستاره ( tristar یا three stars) می باشد که کلمه "سه"  نماد بزرگی، عزمت و قدرتمند است. از هم زمان تأسیس این شرکت، لی بیونگ چول معتقد بود که این شرکت جدید وی آغاز کاری بسیار بزرگتری می باشد که انتخاب نام شرکت بیانگر این آرمان بود. ساخته شده از کلمات کره ای  سه (به کره ای : sam-سام) و ستاره (به کره ای : sung-سانگ) گفته می شود که نماد سه ستاره (三星) از نظر فرهنگی چیزی "بزرگ ، بیشمار و قدرتمند" را نشان می دهد.
این یک ادعای جسورانه برای یک شرکت بازرگانی چهل کارمندی بود که در زمینه معاملات محصولات محلی و نودل فعالیت می کرد که از آن زمان  سامسونگ در زمینه هایی بسار زیادی خوش درخشید.


لگوی شرکت سامسونگ :

لوگو شرکت سامسونگ
سامسونگ به معنی سه ستاره است که دلیل لگو های اولیه این شرکت را توضیح می دهد. در حالی که قبل از دهه 70 میلادی لگوی شرکت سامسونگ چندین بار تغییر کرده بود، پس از این تاریخ، تقریباً طراحی آن  به یک شکل باقی ماند و تنها سه بار تغییر کرد تا اینکه آرم فعلی در سال 1993  میلادی شکل  گرفت.

گسترش شرکت سامسونگ :

لوگوی شرکت سامسونگ
سامسونگ از دهه 1990 میلادی، به عنوان یک شرکت بین المللی شروع به پیشرفت و ترقی کرد.  گروه سامسونگ دارای 59 شرکت ثبت نام نشده و 19 شرکت ثبت شده می باشد که همه آنها در لیست اصلی بازار بورس کشور کره جنوبی قرار دارند. سامسونگ بیش از یک تولید کننده لوازم الکترونیکی و موبایل است و فعالیت های این شرکت ها از ساختان ساز ی گرفته تا خدمات مالی، کشتی سازی و حتی صنایع پزشکی متغیر می باشد. 

شرکت سامسونگ
در سال 1993 میلادی،  لی کان-هی (Lee Kun-hee) ده تا از شرکت های تابعه گروه سامسونگ را فروخت و سایر فعالیت ها را برای تمرکز در سه صنعت : الکترونیک، مهندسی و مواد شیمیایی با هم ادغام کرد. لی کان-هی یکی از بزرگترین تجار کره جنوبی و رییس هیئت مدیره گروه سامسونگ است که متولد 9 ژانویه سال 1942 میلادی می باشد. 

شرکت سامسونگ و. بنیانگذاران
وی فرزند سوم لی بیونگ چول، بنیانگذار گروه سامسونگ است که ثروت وی و خانواده اش به ارزش خالص 16.8 میلیارد دلار تخمین زده می شود و طبق فهرست مجله فوربس(Forbes)  جزء ثروتمندترین افراد جهان محسوب می شوند. در سال 2014 میلادی، لی توسط لیست مجله فوربساز قدرتمندترین افراد جهان به همراه پسرش لی جائه-یونگ (Lee Jae-yong) به عنوان سی و پنچمین قدرتمند و با نفوذ کره ای جهان معرفی شد.

درباره سامسونگ
 در سال 1992 میلادی، شرکت سامسونگ به بزرگترین تولید کننده تراشه های حافظه در جهان تبدیل شد که شرکت امریکای اینتل (Intel) جایگاه دومین تولید کننده بزرگ تراشه های حافظ در جهان قرار گرقت.  در سال 1995 میلادی، سامسونگ اولین صفحه نمایش‌گر کریستال مایع (Liquid crystal display) خود را تولید کرد که سپس ده سال بعد سامسونگ به بزرگترین تولید کننده پانل های صفحه کریستال مایع در جهان تبدیل شد. شرکت سونی (Sony) پیشنهاد همکاری در این زمینه را به سامسونگ داد که در سال 2006 میلادی شرکت اس- ال ای دی  (S-LCD) به عنوان یک سرمایه گذاری مشترک بین سامسونگ و سونی به منظور تولید صفحه های اِل‌سی‌دی (LCD) برای هر دو تولید کننده تأسیس شد. در این شرکت،  سهام سامسونگ 50٪ به علاوه یک سهم و سونی 50٪ منهای یک سهم بود که کارخانه ها و امکان  این شرکت در تانجونگ کره جنوبی اداره می شد. از تاریخ 26 دسامبر 2011 میلادی، اعلام شد که در این سرمایه گذاری مشترک (شرکت اس- ال ای دی ) سامسونگ تمامی سهام سونی را کسب کرده است. 

رنو و سامسنوگ
سامسونگ از بحران مالی سال 1997 میلادی آسیا در مقایسه با سایر شرکتهای بزرگ کره ای  نسبتاً  با ضرر کمتری داشت، ولی با این حال سامسونگ موتور با ضرر قابل توجهی به شرکت فرانسوی رنو(Renault) فروخته شد که با شرکت رنو سامسونگ موتورز (Renault Samsung Motors) تبدیل شد.  از سال 2010 میلادی 80.1 درصد سهام این شرکت متعلق به رنو و 19.9 درصد متعلق به سامسونگ می باشد. 

برج سازی های سامسونگ
 در سال 1998 میلادی گروه ساخت و ساز سامسونگ (سامسونگ سی اند تی) قراردادهایی برای ساخت یکی از دو  برج‌های دوقلوی پتروناس (Petronas Towers) در مالزی، برج تایپه 101 (Taipei 101) در کشور تایوان و برج خلیفه یا دبی (Burj Khalifa)  در شهر دبی در امارات متحده عربی بسته شد. 

ساختمان سازی در دبی توسط سامسونگ
این ساختمانها جزء باندترین سازه های جهان می باشند که در حال حاضر  )2019 میلادی) برج خلیفه بلندترین سازه و آسمان خراش جهان با ۱۶۳ طبقه به ارتفاع 828 متر (2722 فوت) است و همچنینبرج تایپه 101 یازدهمین و دوقلوی پتروناس  هیجدهمین آسمان خراش  بلند جهان می باشند. 

شرکت هوافضا سامسونگ
علاوه بر این، سامسونگ از دهه 1980 میلادی تا 1990 میلادی طیف وسیعی از هواگرد را تولید کرد. این شرکت در سال 1999 میلادی با عنوان  هوافضا صنایع کره (KAI) تاسیس شد، که نتیجه ادغام بین سه بخش بزرگ از جمله سامسونگ هوافضا، شرکت صنایع دوو  و شرکت صنایع هوافضای هیوندای بود. با این حال، سامسونگ هنوز موتور هواگرد و توربین گازی را تولید می کند. 

سامسونگ
در سال 2010 میلادی، سامسونگ یک استراتژی رشد ده ساله را با محوریت پنج کسب و کار اعلام کرد که یکی از آن ها  مشاغل قرار بود روی داروهای بیولوژیک متمرکز شود. تا 11 دسامبر 2015 میلادی این شرکت  7،679 اختراع ثبت اختراع کرده بود که در سال 2015 میلادی سامسونگ بیش از هر شرکت دیگری از جمله آی‌بی‌ام (IBM)، گوگل، سونی،  مایکروسافت (Microsoft) و  اپل ثبت اختراع در ایلات متحد امریکا نمود. 

شرکت سامسونگ
تمامی این شرکت های تابعه و همه این کارکنان بیان گر این واقعیت می باشد که سامسونگ میزان کل تولید ناخالص داخلی کشور خود یعنی کره جنوبی را به خود اختصاص داده است. در سال 2017 میلادی،  شبکه خبری سی‌ان‌ان (CNN) گزارش داد که کل منابع گروه سامسونگ حدود 15 درصد از تولید ناخالص داخلی کشور را تشکیل می دهد. در بورس کره جنوبی بیش از 20 درصد از ارزش بازار آن براساس شرکت های مختلف گروه سامسونگ می باشد که بیشترین نقش را در این زمینه شرکت سامسونگ الکترونیک ایفا می نماید.
سامسونگ از سال 2017 میلادی به عنوان ششمین برند با ارزش جهانی شناخته می شود،که  این فهرست به شرح زیر می باشد . 

رتبه شرکت های برتر جهان
رتبه اول : شرکت اپل (Apple Inc)
رتبه دوم : شرکت گوگل (Google LLC)
رتبه سوم : شرکت آمازون (Amazon)
رتبه چهارم : شرکت مایکروسافت (Microsoft)
رتبه پنجم : شرکت کوکا کولا (Coca-Cola)
رتبه ششم : شرکت سامسونگ
رتبه هفتم : شرکت تویوتا  (Toyota)
رتبه هشتم :  شرکت مرسدس-بنز (Mercedes-Benz)

شرکت های زیر مجموعه سامسونگ

شرکت های سامسونگ
شرکت های وابسته صنعتی برجسته سامسونگ شامل شرکت های :
سامسونگ الکترونیک (Samsung Electronics Co., Ltd) : بزرگترین شرکت فناوری اطلاعات جهان و تولید کننده ی لوازم الکترونیکی مصرفی طبق رتبه بندی 2017 میلادی می باشد.
  صنایع سنگین سامسونگ (Samsung Heavy Industries) : در فهرست  رتبه بندی 2010 میلادی در جایگاه  دومین سازنده بزرگ  کشتی سازی جهان قرار گرفت. 
 مهندسی سامسونگ (Samsung Engineering) : سیزدهمین بزرگ ساخت و ساز در جهان است.
سامسونگ سی اند تی (Samsung C&T Corporation) :  سی و ششمین شرکت بزرگ ساخت و ساز در جهان می باشد.


 سایر شرکت های تابعه مهم  شرکت  سامسنو گ شامل شرکت های : 
شرکت بیمه سامسونگ لایف (Samsung C&T Corporation) : چهاردهمین شرکت بزرگ بیمه عمر در جهان است.
  سامسونگ اورلند (Samsung Everland) : مدیر پارک سرگرمی اورلند ریزورت (Everland Resort) که قدیمی‌ترین مرکز تفریحی کره‌ی جنوبی می باشد.
 چیل ورلدواید (Cheil Worldwide) : پانزدهمین آژانس تبلیغاتی بزرگ جهان طبق رتبه بندی  سال 2012  میلادی بوده است. 

 

سامسونگ الکترونیک پرچمدار گروه سامسونگ :

سامسونگ و شرکت ها
 سامسونگ الکترونیک یک شرکت چند ملیتی کره جنوبی است که در زمینه  الکترونیک و فناوری اطلاعات فعالیت دارد که مقر اصلی این شرکت درشهر  سوون، کره جنوبی واقع می باشد. سامسونگ الکترونیک به عنوان پرچمدار گروه سامسونگ شناخته می شود که در سال 2012 میلادی  70٪ از کل درآمد  گروه سامسونگ متعلق به این شرکت بود. که محصولات آن شامل تهویه هوا، کامپیوتر، تلویزیونهای دیجیتال، نمایشگرهای کریستال مایع (اِل‌سی‌دی) ، تلفنهای همراه هوشمند،  مانیتورها، پرینترها، یخچال، دستگاه های نیمه هادی و تجهیزات شبکه ارتباطی از راه دور می باشد.  

سامسونگ الکتریک
سامسونگ تولید کننده اصلی قطعات الکترونیکی همچون باتری های باتری لیتیم-یونی، نیمه هادی ها، آی‌سی و فلش مموری برای مشتریانی همچون اپل، سونی، نوکیا و اچ‌تی‌سی (HTC) می باشد. در سه ماهه اول سال 2012 میلادی این شرکت بر اساس فروش به عنوان بزرگترین سازنده تلفن همراه در جهان معرفی شد، که سهم بازار فروش جهانی آن 25.4 درصد بود و همچنین در سال 2011 میلادی این شرکت  بر اساس درآمد جایگاه دومین سازنده بزرگ نیمه هادی جهان، بعد از اینتل (Intel) را از آن خود نمود. 

سامسونگ الکتریک
سامسونگ الکترونیک بزرگترین تولید کننده تلفن های همراه و گوشی های هوشمند در جهان است، که  در ابتد سامسونگ  سولستیک (Samsung Solstice) تولید نمود و سپس با تولید گوشی های هوشمند سامسونگ گلکسی (Samsung Galaxy) به محبوبیت دست یافت. این شرکت همچنین از فروشندگان عمده تبلت به خصوص مجموعه تبلت گلکسی (Galaxy Tab)  سامسونگ با سیستم عامل اندروید (Android) می باشد. 

تاریخچه سامسونگ الکترونیک :

تلویزیون سامسونگ
صنایع الکتریکی سامسونگ به عنوان یک بخش صنعتی از گروه سامسونگ در سال 1969 میلادی در سوون، کره جنوبی تأسیس شد. در سال 1970 میلادی اولین محصول الکترونیکی که  توسط سامسونگ تولید شد یک تلویزیون سیاه و سفید بود. 

درباره سامسونگ
از همان ابتدای کار سامسونگ الکتریک با شرکت های ژاپنی شروع به همکاری کرد و  موفق به یک  سرمایه گذاری مشترک در همان سال  با نام الکتریکی سامسونگ و سونی (Saumsung-Sanyo Electric) با شرکت سونی شد. محصولات اولیه این شرکت شامل لوازم الکترونیکی و برقی از جمله تلویزیون، ماشین حساب، یخچال، تهویه هوا و ماشین لباسشویی بود. 

درباره برند سامسونگ
این شرکت در دهه های بعد گسترش زیادی پیدا کرد و در سال 1986 میلادی با یک تلفن ماشین وارد بازی موبایل شد. در حالی که محصولات اولیه تلویزیون سامسونگ با استقبال خوبی روبرو شد، اولین تلفن اتومبیل این شرکت با استقبال ضعیفی روبرو شد که فروش آن بسیار دشوار بود. سامسونگ الکترونیک اولین تلفن همراه خود را در سال 1988 میلادی و در بازار کره جنوبی راه اندازی کرد که در ابتدا فروش کمی داشت و در اوایل دهه 1990 میلادی، شرکت  موتورولا (Motorola) بیشترین سهم بازار فروش تلفن همراه کشور را با  بیش از 60 درصد داشت و  فروش سامسونگ تنها 10 درصد این بازار را شامل می شد. تا اواسط دهه 1990 میلادی، بخش تلفن همراه  سامسونگ محصولات بی کیفیت و نامرغوبی را عرضه می کرد. 

درباره سامسونگ
سامسونگ دارای چندین پیشرفت فناوری به ویژه در زمینه حافظه است که امروزه در بیشتر محصولات الکتریکی رایج است. این شامل اولین DRAM 64MB در جهان در سال 1992 ، 256 مگابایت درام در سال 1994 ، 1 گیگابایت درام در سال 1996 است. در سال 2004 سامسونگ اولین تراشه فلش مموری 8 گیگابایتی NAND را توسعه داد و در سال 2005 توافق نامه تولید با اپل انجام شد. توافق برای تهیه تراشه های حافظه به اپل در سال 2005  بسته

افزودن نظر